Sprostá mluva oříškem

První týden skoro za námi. Letos se účastním poprvé a zatím jsem nadšen, člověk má daleko větší motivaci věnovat se všemu možnému, když jsou za to bodíky.

Mým kamenem úrazu bylo v prvním týdnu a bohužel se obávám, že tomu tak bude i nadále sprostá mluva. Věřím že nejsem sám.

Doma to docela jde, ale ve škole… Automaticky přepínám do módu svých spolužáků a sprostá slovíčka se do vět vkládají ani nevím jak. Nastal víkend, zdánlivá šance na úspěch. Není totiž škola. Jenže hned v sobotu domácí hokejový zápas, to zas nastává fanouškovský mód a pochopte, křičet na rozhodčí “Ty slepče, to jsi neviděl ten faul protihráče”, nebo “Vy hradečtí konzumenti dopingu” (fanušci hokeje pochopí) se prostě nedá. Ale světe div se, podařilo se mi to, všechna sprostá slovíčkach ve fanouškovských chorálech jsem zdárně vynechal a v tabulce jsem zapsal první body do této kolonky, byl jsem na sebe patřičně hrdý :-). Bohužel nám zrovna včera skončila sezóna, ale aspoň jedno pozitivum se najde. Třeba právě díky tomu sprostá slova omezím.

Krásnou neděli

Jája

2 reakce na „Sprostá mluva oříškem“