Týdenní výzvy

Týdenní výzvy se po dvouleté pauze vrací, tentokrát ale v jiném formátu. Každý týden bude několik úkolů ke splnění z různých oblastí (příběh, navštiv místo, skautství, vaření a šifra). Pokud se bojíte, že zapomenete, že kromě velké výzvy běží i nějaké menší týdenní, nebojte, budeme vám to připomínat na našich sociálních sítích.

Za každý splněný úkol v daném týdnu získáš 50 bodů.

Budeme moc rádi, když se o své výlety a kulinářské výtvory podělíte i s ostatními borci v zápisu do cestovatelského deníku.

OSMÉ TÝDENNÍ VÝZVY

NEW YORK

Příběh

Cesta se už schyluje ke konci. Jistě to byla pro každého z vás nezapomenutelná zkušenost. Ohlédni se nazpět a poděl se s ostatními borci o tvé poznatky a zážitky.

Úkol je: udělat recenzi Cesty kolem světa za 80 dní (knihy, filmu, seriálu či divadelního představení, audioknihy…)

Místa

Během tohoto týdne si udělej výlet k nějakému válečnému pomníku nebo bunkru.

Jídlo

Uvař skautské jídlo. Pro každého to znamená něco jiného. Zkus si například uvařit nějakou táborovou klasiku, ideálně v podobných podmínkách, jako by se vařila na táboře. Dodá to jídlu potřebnou autenticitu.

Skautství

Skaut/ka je veselé mysli. Slož si proto skautskou písničku a text vlož do cestovatelského deníku (můžeš i noty, akordy…).

Šifra

Řešení šifer je vždy jedno slovo. To napište do své výsledkové tabulky k Týdenním výzvám.

Řešení šifry z prvního týdne naleznete zde: O Londýnské šifře

Řešení šifry z druhého týdne naleznete zde: O Suezské šifře