týden krize

Po udělání kurzu ZZA přišel čtvrtý týden a s ním krize. Začala mi docházet energie. Pondělí jsem proto po škole po uvaření smažené rýže prospala a úterý bylo věnované učení se na test. Středu jsem strávila celou ve škole a ve čtvrtek jsem se konečně dostala ke plnění týdenní výzvy. Po cestě od Doktorky jsem se rozhodla jít pěšky a navštívit japonskou zahradu. Také jsem si poslechla podcast o kodexu chování dospělých (moje recenze dole). Pátek pak zabrala z půlky cesta na chatu, kde tradičně trávíme Velikonoce. Víkend jsem strávila s kamarády barvením vajec, koukáním na Fakjů pane učiteli. Zkrátka odpočinkový víkend před nabitým Dubnem. Třešničkou na zakončení byla sauna s výhledem do dáli. Úžasný relax.

Po uši ve skautu – Jak vytvářet v oddílech bezpečné prostředí? I Skauting

Dil podcastu se věnuje práci s kodexem dospělých. Jsou v něm příklady využití jej při práci s ostatními vedoucími, což mě jako celkem nového vedoucího oddílu zaujalo.

Ačkoliv jsem sama kodex dospělých ještě nečetla jistě využiji tipy z článku, protože bych ráda toto téma otevřela v našem vedení, které je velmi mladé. Článek mi přijde skvěle strukturovaný zaměřením na jednotlivé problematiky a práce s nimi. Je jednoduše aplikovatelný bez nějaké složité přípravy ( dobré by bylo přečíst si kodex dospělých alespoň jako organizátor, ale bude jedině benefiční, pokud si kodex přečtou i účastníci ). Pokud jste tedy neřešili kodex dospělých ve vašem oddíle, jetoto dobrý start jak jej implikovat do vedení. Pokud jste již kodex řesili, může to být inspirace jak se věnovat tématům dalším.

Doporučila bych podcast komukoliv kdo se věnuje práci s vedoucími a momentálně nemá kapacitu/ není si jistý zda má pro něj cenu číst celý kodex či komukoliv kdo potřebuje trochu vhledu a inspirace jak pracovat s kodexem.

Procházka

Ač procházka po městě,

jak vesnicí vypadá,

pěšky po asfaltce i cestě,