Slib

Dnešní den je pro náš roj jedním z nejdůležitějších v celém roce. Již několikátým rokem připravujeme Světluškám slib co nejblíže svátku sv. Jiří.

Dopoledne jsem s Beruškami uklízeli okolí i vnitřní prostory naší skautské chaty Mercedes. ( https://www.okenko.org/chata-mercedes/historie-chaty-mercedes ) Jako tradičně si holky připravily oběd samy. Dnes to byly bramborové knedlíky plněné uzeným masem. Aprílové počasí nám nedovolilo uvařit knedlíky na ohni, ale i tak jsme si pochutnali. Po obědě a krátkém “poledňáku” nás čekalo odpoledne plné aktivit nejen pohybových, ale hlavně “zamýšlecích”.  A aktivit, kdy vás Světlušky rozpláčou nejen smíchy. Když se dozvíte, že pro Emu je domov taky skaut, že dávat se nemusí jen věci, ale i láska, radost a kamarádství, nezůstává jedno oko suché a vy pak víte, že to co děláte má smysl.

Aprílové počasí se činilo celý den, takže jsme trochu trnuli, jestli proběhne slib u slavnostního ohně, nebo se budeme muset před přívaly deště či sněhu uchýlit pod střechu. Přesně ve chvíli, když měl slib začít, se počasí uklidnilo. Dvanáct slibujích Světlušek, oblečených v krásných nažehlených fungl nových krojích nervózně přešlapujících a čekajících na zapálení ohně. Oheň konečně vzplál, zní skautská hymna, slavnostní slib začíná a taky začíná sněžit.

Nakonec všechno dobře dopadlo, dvanáct slibových odznaků bylo rozdáno.

K této příležitosti si připravuji nějakou řeč. Nějaká vřelá slova. (Dneska by se teda opravdu hodila.) Dneska jsem si připravila haiku. A hned tři, pro několik nastavších variant. Napíšu V8m sem všechny tři, určitě poznáte, které jsem nakonec použila.

jiskry tichounce hasnou

západ hoří