Poslední řádky

Vzhledem k tomu, že mám neděli jako volný den, skončil pro mě Skautský borec už včera. Ale nějak se s ním nemohu rozloučit, pořád v duhu počítám minuty aktivit a hladově čtu poslední příspěvky.
Takže se s vámi všemi chci rozloučit a hlavně moc poděkovat organizátorům, protože si ani neumím představit, kolik volného času a nervů je stálo, aby nás všechny 2 měsíce motivovali k neskutečným výkonům. Jste největší Borci, díky!
Ale jsou věci, které mi fakt chybět nebudou. Třeba zpívání v autě. Protože 30 minut na dálnici jsou ztracené body, tak jsem je využila ke zpěvu (výhodou je, že krom dcery mě tam nikdo neslyší). Jenže pro souvislý třicetiminutový zpěv asi neznám dost písniček. 🙈 Nebo výčitky svědomí za to, že si dám k snídani domácí granolu zapékanou s medem.
Taky se mi konečně otevírají vrátka k činnostem, které nedovedu zařadit nikam do tabulky, ale jsou potřeba udělat. Například vyhledat vlakové spoje a zakoupit letenky na léto, naplánovat a zamluvit přezutí a umytí auta atd. Pořád jsem to odsouvala, abych místo toho dělala něco bodově hodnotného a teď už to fakt hoří.
Letos jsem poprvé hrála Borce jen tak. (Poprvé, to byl tuším druhý ročník jsem rešila svoji osobni skautskou krizi a v roce 2021 mi tahle výzva zachránila duševní zdraví v době nekonečného lockdownu.) A přesto že jsem se nemohla zapojit naplno jsem si to moc užila! (Některé činnosti mohu dělat jen když dítě spí a některé jspu vyloženě nekompatibilní. Třeba sbírání odpadků jsem se snažilla před dítětem omezit, ale marně. Takze dnes moje batole uklízelo místní hřiště kousaje u to nalezenou odhozenou plechovku od Birellu.)
Chtěla bych moc pochválit týdenní výzvy, letos měly skvělý formát! Užila jsem si vaření (teda krom Číny, při hledání receptu na čínské knedlíčky jsem se omylem dostala na poněkud nechutné stránky, ale kdo mohl vědět, že web mojeknedlicky  opravdu nepojednává o kulinářství). A místa byly taky super, donutily Parníka k několika rodinným výletům! 🤩
Mým cílem bylo omezit prokrastinaci, což se mi povedlo, stejně jako obnovení otužování. Obojí doufám, že udržím i nadále. Umístit v první padesátce se mi zřejmě nepovedlo, stejně jako získat známku literáta a dobrých lidí, ale moc mě to netrápí. V téhle výzvě nejde o vítězství či pořadí.
Takže závěrem díky všem a snad za rok znovu. 😘
PS: Motyko, s tou odborkou jsem na tebe nezapomněla, po skončení Borce se do toho plně ponořím.

2 reakce na „Poslední řádky“

Jsme rádi, že Tě Skautský borec bavil, a těšíme se na další ročník! Jste borci, že jste vytrvali a chcete žít životem skautského borce dál. Jsme moc rádi, že jsme mohli výzvu Skautský borec převzít a neskončila. Největší borec je Paťa, protože tuto výzvu vymyslel, a tabulkový mág Honza ze starého týmu Borce. Nebýt jich, nebyla by ani výzva Skautský borec… Jste všichni super!

Za tým Skautského borce

Surikata

S odpadky je to u nás stejné. Mrňous mi vždycky z kočáru hlásil odpadky vykřikováním “KOŠ”, a pokud jsem ho někdy vypustila ven, tak je hned sbíral a pak házel do koše. Největší sranda to byla na zastávce autobusu, kde tím pobavil nejednoho člověka 😀 Sranda to byla do doby, než začal sbírat i vajgly od cigaret 😀