Cesta kolem světa za 60 dní – tak proč jdeme pěšky?!

Naše cesta trvá něco přes 60 dní, a to nepočítám dny, kdy se nic nedělá a celá expedice se valí na pláži… takže, proto jdeme z Londýna pěšky? 😀 Navíc, jak může být slon rychlejší než horkovzdušný balón?

Za všechny pravopisné chyby se předem omlouvám – zápis píšu tak, jako každý velitel expedice – na koleni po dlouhém a únavném dni plném cestování po 4 hodinách zpoždění.

Borce mi doporučil náš oddílový vedoucí. Jen tak to hodil do skupiny a já *****(úkol správná mluva) se přihlásila. Tak tedy dnem 5.3. začíná první zápis do deníku výpravy:

Kapitán Cukřík – jak málo stačí ke štěstí

Když jsem svou výpravu seznámila s pravidly a úkoly, jásala, že těch patnáct hodin, které si můžeme maximálně za den zapsat je vlastně každý náš den. A ještě za to dostaneme body. Takže před vykročením do světa bylo nutné zjistit trasu, úkoly, rozdělit zásoby a funkce. Ale tady přišel první problém – jako noční sovy jsme zvyklí vstávat na 20 budíků – a s tím měl být konec. Takže nám nezbývalo nic jiného než odložit telefon na druhý konec místnosti a pak se znaveně ráno plazit z postele. Dobrá zpráva je, že přípravou na závody se dá docela snadno získat známka síly a červené bodíky. Aspoň něco. A jak tedy začal první den? Ráno před posilovnou chroupu jablko, avšak to bych se z něj nesměla přiotrávit – nehorázné svědění a alergická reakce mě vyděsila, ale nepřekvapila ( poté, co jsem se otrávila draslíkem z banánů). Kvůli toho bylo ale cvičení narušeno svěděním a slzením. Dvouhodinové psaní, vaření, skautské záležitosti a škola s prací se postaraly o další body, hlavně fialové. Ale co s modrou? No, jsem Cukřík a došlo mi, že skautské rady budou krušné – každý rádce i vedoucí vždy donese sliby (cokoliv dobrého, ať sladkého či slaného). A do dvaceti dnů se určitě nějaká ta rada vleze. Dále, já jsem Ostravák a součástí našeho vyjadřování je neodbytně nějaké to klení. Chápete, projev bolesti jen tak něco neovlivní, třeba pokud vám vlčata shodí na nohu podlážku, nebo vám prskne olej do obličeje. Tak bylo nutné zavést pro celou posádku nové slovo nahrazující všechny vulgarismy, které by nebylo pro ostatní sprosté a používalo by se právě v těchto emočně vypjatých situacích.

Po dlouhém dni dávám dohromady body a jsem šťastná, že mám těch cca patnáct aktivních hodin a 3 barvy za plný počet. Sice nevím, zda se tímto tempem dožiji poloviny výzvy, ale jsem ráda, že mě něco donutilo udržovat denní režim, který by splňoval všechny mé požadavky. Občas jsem na to kašlala a pak litovala, že nejsem tam, kde chci být. A možná se těmito úkoly inspiruji pro náš oddílový modrý život, protože až dodnes bylo standartním úkolem (kromě otužování, sportování a ekologie) jezení z ešusu.

Cukřík

4 reakce na „Cesta kolem světa za 60 dní – tak proč jdeme pěšky?!“

Ahoj,
k telefonu na druhý straně místnosti můžu doporučit nepořádek na podlaze. Nic neprobudí do bdělyho stavu tak, jako řvoucí budík za barikadou nejrůznějších věcí, co nechcete nakopnout (kladivo, sekera, palcát, kroužková košile…)
A ještě mě při čtení napadl jeden “ostravský” vtip, sice už sem to dneska porušil, ale přidám cenzurovanou verzi:
Jak řekne ostravák kamarádovi, že mu utekla žena? @#$& v @#$&, @#$&!
Parník