Buď připravena – recenze

K týdenní výzvě jsem četla komiks. Buď připravena od Very Brosgol. Knížka je o devítileté holce jménem Vera. Žije v Americe a jakožto přistěhovalkyně z Ruska moc nezapadá. Nakonec svoji maminku umluví k tomu, aby ji poslala na nějaký tábor. A tak se Vera i se svým mladším bratrem ocitá na skautském táboře. Čeká ji hledání nových kamarádů, biflování uzlů a zvířecích stop, namyšlené skautky, komáři a jiné breberky, nebo třeba střet s táborovými latrínami. Jestli chce Vera tohle léto přežít, musí se vzchopit dřív než bude pozdě.

Knížka se mi hodně líbila, kresba vypadá skvěle, autorce se daří vyjadřovat atmosféru. Příběh je konzistentní. Autorka při psaní čerpala z vlastních zkušeností, a jde to poznat. Popis skautského tábora se opravdu povedl. Vřele doporučuju.