Všichni jsme borci!

Když jsem se dozvěděla, že můžu psát zápisy každý týden, chtěla jsem to začít dělat pravidelně, abych měla bodíky. Co myslíte? Ano, správně, nenašla jsem si čas. To až teď, když jsem zklamaná svými výsledky, které jsou posledních pár dní najednou nic moc. Víte, co je kámen úrazu? SPÁNEK. 8 hodin spánku a pak vyhrabání se z postele podle plánu = 180 bodů hned ze startu dne, čímž si člověk zkrátka naběhne. A když je tentýž člověk vysokoškolák s odpoledním vyučováním, vypadá to jako samozřejmost. Taky že se mi to dařilo, nebýt velikonočních prázdnin a výletů, na které jsem si musela přivstat. A jít kvůli tomu dříve spát? Ani náhodou. Tak jsem tu. A naháním si body ztracené spánkem psaním téhle slátaniny 😀

Fascinuje mě, jak šíleně moc mě dokáže namotivovat barevná tabulka s číselky. První dva týdny jsem se ještě mohla porovnávat s dalšími rovery z našeho kmene a cítit peer pressure, než se na to vykašlali. Takže už jsem tu jen já, moje tabulka, a pár set dalších šílenců, kteří se snaží být těmi největšími borci. Ve finále absolutně nezáleží na té velké souhrnné tabulce, protože borec je každý z nás, jenom proto, že jsme do toho šli a protože se překonáváme!

Stejně jako loni, i teď jsem se pustila do otužování. Podařilo se mi tuhle challenge propašovat do každodenní sprchy. Zkrátka se musíte namydlit a pak na sebe pustit studenou vodu. Na minutu a půl. Počítat do devadesáti, tak to dělám já, protože stopky, meh, komu by se chtělo štvát se stopkama. 30 sekund nohy. 30 sekund zbytek těla, na začátku si říkám, že asi umřu, kdo sakra tuhle výzvu vymyslel, už cítím, jak mi odumírají končetiny a mé srdce se mění v kostku ledu a — posledních 30 sekund už vůbec není tak hrozných a na konci si vlastně říkám, že bych si klidně šla zaplavat do toho studeného jezera, vedle kterého jsme bydleli na vůdcákách. Kecám. Zmrzlé jezero nikdy víc, sprcha bohatě stačí, a já si spokojeně zapisuju do políčka další trojku v řadě.

Večer se chýlí ke konci a s tím i můj blogísek, abych stihla ještě nasbírat nějaký ten bodík. Zase se ozvu, pokud mě neskolí kombinace hromady skautských a školních povinností (Jasně že můžu věnovat každý víkend skautu v ten stejný semestr jako mám státnice a bakalářku! *hysterický smích v pozadí*)

Malé velké radosti

Nazdar všem!

Jelikož trochu nestíhám číst zápisy ostatních a aktuálně jsem někde v půlce března, tak se dopředu omlouvám, jestli měl už někdo podobný nápad. Ale mě to teď nějak osvítilo, když jsem si říkala, co bych tak mohla napsat no a je to tady. 😄

Bez velkých okolků, chtěla jsem se zeptat Co vám za poslední dobu udělalo radost?

Mně třeba hrozně nabíjí, že je konečně sluníčko! Přijde mi, že mám mnohem víc energie a ráno se mi líp leze z postele. Takže stačí první pohled ráno z okna a radost je na světě! A teda mojí druhou radostí je, že se mi z ranního otužování povedlo udělat zvyk, takže ráno lezu do studené sprchy i ve volné dny a doufám, že si to zvládnu udržet i po borcovi.

Co vy?

Pac a pusu

Kiki

Šlakhamr

Ahoj zdravím všechny,

kdybyste chtěli vidět funkční mlýn, kde mlýnské kolo pohání velké kladivo na velké kovadlině, doporučuji tuto technickou památku na Vysočině.

Navíc má Brdičkův mlýn krásné okolí.

Plnění týdenního vaření

Zdravím Borci a Borkyně.

Na Velikonoce jsem byla u rodičů a prcek s partnerem koledovali.

Když jsem se ale podívala na výzvu, povzdechla jsem si. Pečení beránka mě nemine 😀

Při vyslovení slova Velikonoce mě totiž jako první napadne pečení velikonočního beránka a zajíčka. Řekla jsme si “fajn, zkusím nový recept”.

Ten loňský byl dobrý (tzn za 3), ale nebyl úplně perfektní.

Beránek vypadal velice slibně, ale zajíc se přichytil k pečícímu zařízení. Mno nic, nějak jsem to zvládla oddělat a dál pekla. Už v troubě šlo vidět, že zajíc splaskl (beránek se držel). Hold jeho dolováním jsem asi moc změnila teplotu v troubě.

Jelikož jsem měla přebytek těsta, zkusila jsme nové formy na pacičky a modlila se (nejen já), ať nejsou na led, ale na pečení. Naštěstí byly i na pečení.

A jak tohle celé dopadlo?

Zajíc vypadal, jak bych ho týdny mučila hlady.

A beránek? U toho se dost lidí shodlo, že vypadá jako Bábi Sida z Doby ledové 😀 (země v pohybu).

Nový recept letěl do koše. A pokud se mi to povedlo, můžete se i na mé výtvory podívat 😀