Ukliďme Česko

I letos se naše středisko 6. 4. zapojilo do akce ukliďme Česko. Pro neznalé se při této akci, která se koná v mnoha městech po celé republice, natáhnou rukavice, vezmou do ruky odpadkové pytle a vyrazí se uklízet odpadky. My jsme tuto akci spojili i s informační schůzkou pro rodiče, která se uskutečnila o den dříve, a přespávačkou. V pátek se hrály hry, jedla výborná večeře a sledoval film Asterix a sídliště bohů. Mimo jiné nás také navštívila paní s přednáškou o Canisterapii (terapii pomocí psů).

Já osobně jsem ve středisku nespala, protože: a) děcka řvou, b) podlaha, byť s izolací karimatky, je tvrdá a nepohodlná, c) stejně se nikdy nejvyspím a jsem unavená, d) bydlím blízko. Z toho pro mě vyplívá, že lepší je spát doma.

Ráno se po posnídání závinů konečně šlo na věc. Každá skupinka po 4-5 členech se dělila o jeden odpadkový pytel. Celkem jsme ušli něco kolem pěti kilometrů, což se sice nezdá moc, ale když k tomu přičtete váhu těžkých odpadkových pytlů, je to vcelku úctyhodné. Mezi nejkurióznějším nálezem byly bezpochyby gumáky. Na svačinu se podávaly čokoládové oplatky, které jsem (pochopitelně) vynechala. Pořádala se u vás podobná akce?

1 komentář u „Ukliďme Česko“

I v našem středisku se akce pořádala, ve spolupráci s místním sborem dobrovolných hasičů. Není přeci lepší způsob, jak strávit sobotní dopoledne, než sbíráním bordelu v příkopě. 🙂 Bohužel, sobota je také můj odpočinkový den, takže z toho nebyly body ani za Dobrovolnictví ani za Čistou zem 🙁