“Skleněná výprava”

Ahoj,

sobotu a neděli jsem strávil s oddílem v Novém Boru a vzal sem sebou i rodinu. Takže jestli jste tam potkaly hlouček skautů a za nima tři dospěláky, jak se předháněj ve sbírání odpadků…já byl ten s dcerou v “krosně”, plus manželka a naše kapitánka (do borce sem je obě pošťouch já).

Nejvíc “věc” v plánu bylo sklářské muzeum. Můžu vřele doporučit, výstava kde vám spadne brada na zem a ještě máte možnost se podívat, jak se fouká sklo. Propojit museum, restauraci a obojí s výhledem do sklářský dílny…tleskám za nápad, provedení a hlavně sklářům že zvládají pracovat pod dohledem lidí skoro ze všech stran (do toho tam ještě natáčely reportáž do televize…), zkrátka smekám…

Výprava byla úkol na vůdcovky, (Martino povedlo se ti to!) a já měl za úkol NEpomáhat skautům s hledáním a úkoly, což bylo těžší než bych čekal, a dodat autorce pohled další osoby, na obtížnost atd., což jsem snad splnil.

Největší radost mi udělalo uznání od manželky, že ta pončo-pláštěnka, co sem pořídil, která nebyla dle jejího gusta, je vážně dobrá. Cca 5-10 minut náhlýho krupobití a schoval sem nás všechny tři. (Jste spíš pláštěnkový? Nebo radši pončo? Pochopil sem že asi jde o dva “nesmiřitelný” tábory…?)

Největší záhada je pro mě cca 12.metrů dlouhá jachta zaparkovaná na konstrukci mezi domy na kraji města. Někde u vody bych to pochopil, ale proč? Jak? Cože? Škoda že sem jí nevyfotil.

A ještě díky skautům ze střediska Klíč. Máte útulnou klubovnu a ten fotbálek je super.

Parník

6 reakcí na „“Skleněná výprava”“

Ha, já přečkala všechny horské bouřky ( a to je jiný level než krupobití) v kvalitní nepromokavé bundě. Doporučuji investovat, dá se nosit kdykoliv, vypadáte stylově, máte kapsy a hlavně…ti co mají 160 cm jako já ví, jaké to je mít moc dlouhé pončo, protože kratší nebylo – a hodit držku. Ale jinak radši pončo než pláštěnku!

Mám skvělou “jachtařskou” bundu, na loď perfektní, ale rychle k tomu navlíct i nepromokavý kalhoty, když začne pršet, není úplně narychlo…pak pláštěnku na bágl…prostě pončo, do minuty vydolovaný z báglu a oblečený a to moje má i šnůry/poutka na napnutí, jakožto stanový plachty. Mám ho po sobotě fakt rád 😀
Parník

Vůbec nejsem pláštěnkový ani pončoidní typ. Volím raději nepromokavou bundu a do města deštník. Ale už skoro 10 let sháním takovou žlutou pláštěnkovou bundu, kterou nosí na Faerských ostrovech, kde skoro pořád prší. Zkoušela jsem si tam i pár v místních obchodech, ale všechny mi byly malé. U nás jsem je v obchodech nikde neviděla, ale občas potkávám na ulici holky, které je nosí. Někdo mi i radil, že se dají koupit on-line, ale to bych právě kvůli velikosti neriskovala.

A jinak klobouk dolů za sběr odpadků s dítětem v krosně na zádech. To bylo snad i za body do Intenzivního cvičení, ne? 😀