S borcem až za hranice (doslova)

Letos mě štěstí či neštěstí dovedlo do Berlína, kde tak trochu omylem budu trávit následující dva měsíce. Když do naší skautské skupiny poslali odkaz na Borce, řekla jsem si, že to můžu zkusit.

Tak jak se tedy borcuje, respektive skautuje tady v Berlíně?

V první řadě kultura a čistá zem lze plnit bez mrknutí oka. Jenže sbírat berlínské odpadky je něco vskutku tak nechutného, že se mi do toho chce s velikou nelibostí. Také je dost velká šance, že místo odpadku seberete mrtvou krysu nebo něco horšího…

A nabídka kultury je zde taky opravdu široká. Ráda se toulám po Berlíně a objevuji nová místa a podivnosti. Je libo muzeum nechutných jídel? Nebo třeba největší sbírku plynných lamp na světě?

Bohužel kvůli mé vzdálenosti nedorazím ani na jeden sraz, ale určitě vás budu zásobovat příspěvky do cetovatelského deníku.

Slíďa-poprvé.