Procházka na Jeřabinu

Málem jsem zase zapomněla!
Ale naštěstí jenom málem.

V pátek jsem odhodlaně vzala kamaráda a psa a nehledě na počasí jsme se vydali přímo z mého domova na rozhlednu.
Samozřejmě jsme zmokli, jak jinak. Cestu znám, ale možná právě proto jsme se ztratili… ach, ty hory. Milion cest na všechny strany a pak vyber tu správnou 🤷‍♀️

Jsme samozřejmě správní skauti, nezalekli jsme se bláta ani deště. Jenom jsem přemýšlela, jak potom vykoupu toho psa… no nic. Trochu zablácení a udýchaní jsme došli. A tedy, ten výhled stál za to. V Krušných horách je často krušné počasí, mnohokrát jsem takový výhled neviděla, a to pořád někde courám. Jen se pokochejte sami. Možná i vy se budete chtít podívat na Jeřabinu.

Kdybyste opravdu chtěli, mám samozřejmě pár tipů. Otevřete mapu a sledujte. My jsme vyráželi z Nové Vsi. Odtamtud je cesta poněkud… dobrodružná (ale krásná!). Z Mníšku si uděláte krásnou procházku po silnici a z Klínů vede fungl nová turistická trasa, jen ještě nevím, jak vypadá. Tak kdo to zjistí první?

Cestou domů jsme se ještě od větrných elektráren pokochali výhledem na České středohoří a už jsme byli skoro doma… tam stačilo jenom vydrhnout to blátivé cosi, co si vesele čmuchalo kolem nás. Nakonec se z toho přeci jen vyklubalo hladové psisko.

Teď by se hodilo navázat tím, že jsme měli po procházce hlad a tak jsem si uvařili tematické jídlo, ale ne, nic takového se nestalo. Dali jsme si kiwi. To je taky dobrý, ne?

A nyní vám jen říkám, že si nejspíš už skoro můžete zapsat svých 5 bodů, kamarádi 😉

Denča 😘