Popis dne

Proč skaut?

Nejdříve zodpovím několik předpokladaných otázek k mému “skautskému” obrazku (pokud se sem nahrál):
A) není mi pět, jenom neumím kreslit.
B) nekreslila mi to dcera, jenom sem si půjčil její pastelky.
C) ten kroj nemá špatnou barvu, protože bych měl mizivou zásobu pastelek, je to kroj SOSky.

To je motivace, se kterou jsem se před rokem přidal k 5.oddílu vodních skautů v MB.
Chtěl bych k SOSce. Ale má to dvě podmínky a dokud je nesplním, hodlám být v pětce “užitečnej” (a neboj Maru, budu pomáhat i potom)
1) musím být členem Junáka (splněno)
2) musím složit slib (u nás se neslibuje na požádání, takže si klidně počkám, ať to je jak má být)
Pak budu ještě potřebovat kvalifikaci: zdravoťák, znalost PO…na kurz zdravotního minima jdu příští týden (pořádá přístav RETRA) a počítám že časem dám i kurz nejen minima, jenom není čas. Požární hlídkou sem v práci už několik let (od jednoho neblahého “skoro-cvičného” poplachu…dlouhý příběh-ale ve zkratce, sem tam asi jedinej, kdo všechny ty nařízení PO dodržuje; a bejvá vtipný přesvědčovat šéfa svýho šéfa, že by ten nouzovej východ neměl používat jako zkratku)

A musím říct, že za ten rok ve skautu se toho událo víc než bych čekal. Když vynechám běžnou činnost 5.oddílu. kormidelnickej kurz. Vymejšlení her pro oddíl. Jako vyučenej kuchař sem upravoval, jako jeden z mnoha, texty do plánovaný skautský kuchařky. Lyžovýprava. Od konce ledna sem se pustil do “Zde mohly být Rychlé šípy” což je akce SNJF. Psal sem o tom článek někdy minulý týden. Teď Borec…
A je to zabava
Parník

2 reakce na „Proč skaut?“