Přináší Borec odpovědi nebo otázky?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Když jsem se letos dozvěděla o Borcovi, přišel mi jako skvělý způsob, jak na sobě něco zlepšit a ještě tomu zlepšování dát řád.

Po přihlášení jsem dostala tabulku a ta mě velmi potěšila. Řekla jsem si, že zlepšování bude navíc zcela systematické a jednoduché. Budu postupovat po řádcích nebo kategoriích tabulky, splním, vyplním a je to.

Jenže celkem záhy se začaly objevovat první otázky. A pak jich začalo přibývat. A tak se jednoduchý návod začal měnit místy až v hlavolam. Jde totiž o otázky z mého pohledu zásadní pro Borce a objevné pro mě, protože jim v posledních přibližně 10 letech už nepotřebuji věnovat pozornost. Tu jsem jim totiž poctivě věnovala v roverském (i skautském) věku.

A možná, že mi Borec ukázal právě to, že je opět potřeba se ptát sama sebe na ty nejsamozřejmější a nejzákladnější věci, které denně dělám.

Pár otázek, nad kterými jsem se začala zamýšlet až 4. března po dlooooohé pauze (nebo úplně poprvé).

  • Jak studená voda je dost studená na otužování?
  • Je indiánský pochod procházka nebo sport?
  • Je rozpadlý pytlík v lese na 8 kusů 1 odpadek nebo 8 odpadků?
  • Jakto, že patří výprava do sportu, když na ní i vaříme, povídáme s dětmi, sedíme u jídla nebo u rukodělky?
  • Dá se vydržet zpívat půl hodiny v kuse bez pauzy?
  • Co je vožení dětí na kroužky? Je to domácí práce, nebo čas s rodinou, nebo nic? Nebo to záleží na tom, co se po cestě dělá?
  • A co třeba konzerty online? Je to kultura? Nebo prokrastinace?
  • Jaktože jde vstát na budík do minuty a před měsícem to nešlo? 🙂
  • A jedna z těch podstatných na závěr – co všechno dělat pro body?

 

A co vy, máte další otázky, nebo odpovědi? 🙂

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

2 reakce na „Přináší Borec odpovědi nebo otázky?“

Ahoj,
Když jsem se výzvy účastnila poprvé měla jsem často podobné otázky. S dalšími ročníky jsem si na tyto otázky začala odpovídat 10. pravidlem Borce “Každý je sám sobě soudcem”. Pokud si dokážu říct že ty body jsem si zasloužila tak si je zapíši. V minulých letech se např. řešilo to otužování. Někdo potřebuje opravdu ledovou vodu a někomu prostě taková ve sprše nepoteče. Já jsem s otužováním začínala postupně (každý den jsem vodu pustila o kousek studenější a byla jsem ráda že je vidět nějaký posun).

Při podobných otázkách kromě toho, o čem píše Škubánek, pomáhá také spočítat si, za co je více bodů. Roznáším letáky a řeším, jak si to zapsat. Jako práci, nebo procházku? Spočítám, za co je víc… a do takové kategorie to zapíšu.

Co se týče výpravy, jako sport bych zapisovala jen sportovní aktivity a ty ostatní do jiných kategorií (třeba vaření jídla do Vaření, rukodělky do Tvoření).

Vydržet zpívat půl hodiny bez pauzy nejspíš jde, jinak by si zpěváci nevydělali ani na slanou vodu. Ale samozřejmě je nutné třeba přeladit nástroj (pokud na něj borec/borka hraje), vydýchat se, najít si další akordy (pokud se doprovází na hudební nástroj), vyhnat otravy a chechtálky… Já osobně kolonku Hudba neplním, ale takhle nějak si to představuju. 🙂

Koncerty online bych do Kultury nezapočítávala. Ale pokud někdo nemá třeba čas/peníze na klasický koncert, asi si může pustit nějaký online. Je to individuální a borec/borka si musí vybrat takové řešení, které je v souladu s jeho svědomím.

Za tým Skautského borce

Surikata

Napsat komentář