Pod junáckou vlajkou

Ahoj, dneska tu pro vás mám recenzi na knihu Pod junáckou vlajkou od Jaroslava Foglara. Knihu všem doporučuji.

Kniha vypráví o Mirkovi, který je lump, zlobí ve škole, ubližuje mladším, krade. Taky je součástí malé party, která má 4 členy. Mirek je rád středem pozornosti a moc se mu líbí, když ho někdo obdivuje a chválí. Od té doby, co k nim do party přibyl jeden starší kluk Ondra, ztrácí Mirek pozornost od ostatních, všichni naslouchají Ondrovi a jeho příběhům.  Společně chodí po městě koukají do výloh, povídají si. Plánují co podniknou za výpravy a jak moc rádi by měli stan aby na výpravách měli kde spát. Mirek klukům slíbí že stan přinese, měl plán, vstoupí do skautského oddílu a stan ukradne. Vše se nakonec zamotá, když Mirek zjistí že skaut ho moc baví a že díky němu je lepším člověkem.

V knize je mnoho motivů, které Foglar hezky zpracoval. Jednak je tu hrozně hezky zobrazený přechod člověka, který se ze sebestředného lumpa toužícího po obdivu stane hodný kluk, co pomáhá druhým a je přátelský. Ten přechod z grázlíka do slušného člověka je tu skvělý. V knize je také uvedeno mnoho her. Další zajímavá věc je to, že se kniha zabývá otázkou přechodu mladého kluka v muže, který už o klukovské radovánky ve skautu nemá úplně zájem.

Mějte se hezky a hodně sil do dalšího týdne.

Téra

3 reakce na „Pod junáckou vlajkou“