Jsem borka

Ten nadpis zní možná egoisticky, ale usoudila jsem, že je třeba se na konci výzvy náležitě ocenit. Jsem sice “jen” na úrovni slona, ale považuju to za své osobní vítězství… I když už ani nevím, kolik bodů jsem měla loni.

Musím říct, že posledních pár dní mě zapisování bodů už moc nebavilo, protože jsem byla teď o víkendu na vůdcákách a musela jsem si všechno přepočítávat s odstupem. A teď, po dvou měsících, najednou nebude tabulka borce. Nebudu mít tak velkou motivaci dělat věci, které jsou pro mě důležité. Budu se snažit vytrvat alespoň v otužování, i když to asi nebude na 90 sekund každý den. Bude to najednou hrozně zvláštní, nesnažit se být každý den co nejproduktivnější, mít aspoň 700 bodů a zvítězit sama nad sebou.

Včera jsem složila vůdcovský slib a dostala dekret. Ještě před rokem bych nevěřila, že do toho půjdu. Teď jsem tady, bohatší o nové přátele, zkušenosti a zážitky. Zvládla jsem to. A jsem neskutečně ráda.

Tento semestr mě toho čeká ještě spoustu – setkání z CEJ kontingentu, víkendovka, puťák, přípravy tábora, do toho navíc eseje, zkoušky, dopsání bakalářky a státnice. Bude to ještě šílená jízda, ale já se nebojím. Protože jsem borka a mám na to. Stejně jako každý z vás. Každému, kdo tohle čte, přeju hodně štěstí a síly do výzev, které pro vás život chystá. Za rok se zase sejdeme u našich borcovských tabulek, odhodlaní se překonat zase o trochu víc.

1 komentář u „Jsem borka“

I slon je dobrý. Já třeba mám jen balón. Důležité je, že Ti výzva něco dala, což vítáme s radostí! Jsme moc rádi, že Skautský borec motivuje lidi… Velká gratulace k získání vůdcovského dekretu!

Letošní oficiální výzva je sice u konce, ale pro ty, kteří chtějí žít životem skautského borce dál, existuje možnost, jak v plnění Borce pokračovat. Kdo by chtěl Borce plnit kdykoli a případně si i upravit úkoly sobě na míru, může si vytvořit kopii své tabulky a do té si v následujících měsících zapisovat vše tak, jak je zvyklý. Já osobně už třeba svou kopii mám a od zítra si jedu svého osobního Skautského borce nanovo.

Za tým Skautského borce

Surikata