Divadelní představení “Cesta kolem světa za 80.dní”

Kdyby nebylo sázky v Reformním klubu, těžko by se anglický džentlmen Phileas Fogg rozhodl objet za osmdesát dní celý svět. Na cestě ho doprovází jeho věrný sluha Passepartout, se kterým zažívá četná dobrodružství a která mu přinesou nejen slávu, ale i štěstí v lásce. Přijměte pozvání na hudební výlet po železnici, lodí i pěšky s osvědčeným týmem Mužů v offsidu a Zločinu v Posázavském Pacifiku a zažijte mnohá dobrodružství a romantiku dálek.

Premiéra 12. dubna 2019 na velké scéně MDMB.
Derniéra 16. března 2023 v Městském divadle Prostějov
Počet odehraných představení: 31
Foto: ©MDMB (z webu)

To by byl úvod k divadelnímu představení, na kterém jsem byl na velké scéně MDMB.

Viděl jsem seriál (animovaný…kdysi) a zbožňoval jsem ho; potom jsem viděl film (s J.Chanem) a ten mě zklamal; slyšel audioknihu; viděl toto představení a potom jsem přečetl i knihu (knihu nakonec, nebyla k sehnání, musel jsem počkat na reedici)
A divadlo na mě zanechalo asi nejhlubší stopy, a nejen proto, že knihu mám na dosah ruky, ale takové představení už neuvidím.
Mé nejsilnější vzpomínky?
Před začátkem představení, byly skoro všichni herci v hledišti a okolí, převlečení za kameloty. Prodávaly programy představení ve formátu novin. Baví mě představení s minimem rekvizit, tady měly jen kovovou dvoupatrovou konstrukci…která byla vším. Reformním klubem, vlakem, balónem…když přidaly kus látky a rozpohybovaly tak loutkového slona, brečel jsem smíchy. Když indiáni začaly do prvních řad roznášet luky a šípy “je nas málo, potřebujeme pomoc s prepadením vlaku…”seděly jsme ve třetí řadě, vyšel na mě jeden hračko-luk a jeden šíp s přísavkou…ze sportovniho luku střílím od mala…tenkrát sem trefil do hlavy někoho v první řadě (tímto se omlouvám:-). Nemám rád muzikály a jiný hudební “nesmysly” (možná ještě film “hudba z marsu”), ale na tohle bych se šel podívat znova. Budete-li mít příležitost, jít na hru tohoto autora (O.Havelka) neváhejte, viděl jsem tři různé, jednu pouze jako záznam. Rozhodně doporučuji.
Parník