Káťa – 31.5.2019

Plán dne vznikl již dne předchozího.. 

Poslední dobou dumám nad tím, jak udělat kváskový chléb a dokonce jsem ve čtvrtek kvásek i sehnala (dle mapy pečempecen :)).

A před spaním si tak říkám..kdybych se náhodou probudila megabrzo, pusím se do toho, ať je kvas připraven až se vrátím z práce.

A vzhledem k tomu, že na čtvrtek jsem spala krásných 11 hodin, opravdu se v pátek probouzím megabrzo..:D..

Již o půl páté.. A já poměrně natěšeně vyrábím těsto na nehnětený chléb. Tím, že je ale megabrzo a já ještě nikdy kváskový chléb nepekla, zakládám i kvas na hnětený chléb. Přece jen, dva chleby zvládneme..Přítel se vrací po dvou týdnech ze zahraničí a to samé maminka, které bych jeden ráda darovala k narozeninám (má na den dětí). Jakmile jsou chleby nachystány, zjišťuju, že mám pořád dost času a tak se mi konečně daří si doma udělat oběd před odchodem do práce – pstruha na rozmarýně s brambůrkami :). Než se mi to upeče, přesypávám novou pšeničnou chlebovou mouku z 5 kg pytle do malých dóz. Rychle dávám zchladit oběd na balkón a láduju věci do brašen.

To už ale začíná být času naopak málo a já v rámci výzvy do práce na kole vyrážím do práce na kole.. Po cestě se stavuji na mlýně pro žitnou chlebovou mouku.. kvásek je žitný a nerada bych ho překrmila na pšeničný, který je prý náchylnější..

V práci začínám s přepisováním smlouvy a řešením blbě zadaného kurzu do našeho systému – ach jo, zas ta chyba co nejde skoro opravit.. Řeším emaily a snažím se dodělat všechny resty, co mám na stole. Taky přichází stážistka a tak vymýšlím, co by mohla dělat za práci.. Nakonec nám pomáhá najít učebnice a roztřídit je dle projektů a podle toho je i roznést do tříd. Taky nám aktualizuje rozvrh.. Mám stážisty moc ráda..vždycky díky nim uděláme i ty věci co nespěchají, ale jsou super ..:)

Přichází hodina ruštiny a já z ní odcházím dřív.. máme diskuzní skupinu ohledně tématu vzdělávání dospělých cizinců ve městě Brně.. Po cestě si vyzvedávám barevné gely na obarvení těsta a hurá na magistrát. Potkávám se tam za naše Centrum pro cizince s hlavními aktéry vzdělávání pro cizince a mám pocit, že se v tom moderátor krapet zamotává. Nevadí, zadal si do podzimu úkol si v tom udělat pořádek a třeba to příště bude lepší. Vracím se do práce pro kolo a zjišťuju, že jsem podala špatně výkaz práce – státní svátek jsem si započítala do dovolené :D. Opravuji a vyrážím domů za chlebíkama.

Od té doby, co jezdím do práce na kole mi nevadí studená sprcha.. a to hned po příchdu, kdy mě to slije.. :D..

A chleby?

První chlebík – bez hnětení – je strašně tekutý, ale nechám ho odležet dle návodu..Při překládání ale už nefunguje nic…a tak podsypávám a podsypávám a drolím ruce a znova a znova.. – nakonec ho asi přece jen hnětu..:D..

Nakonec jsem poměrně spokojená, že nelepí a překydávám ho do ošatky. Hurá na kvas.. Ten je taky poměrně tekutý, ale tentokrát rovnou přidávám víc mouky.. Je tužší a hněte se náročně. Po čase působí jednolitě a tak jej dávám odležet na dvě hodinky. Přichází čas jít na nákup – ještě chci vyrobit mamce dort k narozeninám.. A mám ty barvičky.. tak se těším..

Jedu do vzdálenějšího Lídlu..přece jen goldesu a maskarpone v Tesku kupovat nechci. Po cestě vynáším všechny koše a z papírového se stává nákupní taška. Lídl opět potěšil cenami i výběrem a horá domů. Tam si nevšímám bot a vyleká a nesmírně mě potěší, že mezitím přijel přítel :).

Vrhám se na něj ale po chvíli hned na chleby, abychom šli spát ještě dnes. První už je ready a tak vytápím troubu a šup tam s ním. Druhý opět zpracuji a teprve do ošatky. Ohříváme zbytky na večeři a radujeme se s pěkného chlebíku. Umývám nádobí a hurá na druhý. Ten se taky nakonec jakž tak daří – jen příště nesmím zapomenout vyndat plech s vodou.. Vůbec se nepekl ze spodu a musela jsem ho tam nechat o dvacet minut dýl na spodní gril..:).

A tady máte výsledek.

Napsat komentář