Vendy – 8.5.2019

Ahoj borky a borci,  opět se omlouvám,  že to píšu tak pozdě. 

Ráno bylo skvělé,  protože nás vzbudily tři budíky.  První byl asi kolem páté raní.  Druhý byl do hodiny po tom prvním.  A ten třetí byl asi deset minut přet sedmou. Ani nevím kdo ty budíky měl. No prostě skvělé ráno. 

Než dorazily všechny družiny bylo něco kolem devět,  takže jsme začali oněco později. Když jsme měli nástup ukázali nám,  co dostaneme kdybychom byli první, a to putovní pohár.

Naše družinka vyrážela v 10:20 jako holčičí družinka. Po cestě bylo osm stanovišť přesnost, špagát, první pomoc,  krizová situace, kimovka, informace, poznávačka rostlin, zručnost.

Přesnost : Tam se muselo co nejpřesněji střílet ze vzduchovky na terče. 

Špagát : Museli jsme přepáli špagát ve výšce asi dvaceti centimetrů a měli jsme na to dvacet minut, jednu šířku a ovšem sezbírat dřevo na oheň. 

První pomoc: Museli jsme co nejlépe ošetřit jednoho člověk,  který měl otevřenou zlomeninu a popáleniny. 

Krizová situace : Museli jsme představit,  jak by jsme se nejlépe zachovat při bouřce.

Kimovka : Šli jsme třista metrů a během toho jsme si museli zapamatovat všechny věci,  které do přírody nepatří. 

Informace : Museli jsme za patnáct minut zjístit některé spoje,  dojít na místo podle azimutu. (A ještě jednu věc,  kterou si nepamatuju.) 

Poznávačka rostlin : Dostali jsme papír,  na které byla tabulka s názvy rostlin.  A osmnáct rostlin,  které jsme k tomu měli přiřadit. 

Zručnost : Museli jsme na kroj našít domovenku, knoflík a přišít odpáranou kapsu. 

Cesta nám trvala méně než pět hodin. Vyhlášení bylo asi až v šest hodin,  protože se poslední tři družiny ztratily a přišli oněco později.

Na konec jsme byli DRUZÍ a postupujem dál. Doufám, že v karaji budem první.

Napsat komentář