Řehtačka – 30.4.2019

Je v 7 hodin ráno a mě zvoní první budík, spokojeně ho vypínám a čekám na budík druhý který zazvoní v 7:15. No oči otevírám 2 minuty před čtvrt a budík vypínám + vypínám i ten pro sichr na 7:30 kdybych zaspala Můj den začíná každodenním protahováním a to né kvůli borcovi, ale praktikuji to už delší dobu kvůli mé práci a mým podělaným zatuhlým zádům. Po protažení ze sebe dělám člověka, oblíkám se do rajtek a mířím do koupelny, po cestě potkávám Marca – mého šefa a dáváme si dobré ráno. Z koupelny si mířím dělat snídani a hleď klasika – kafe z kávovaru a říkám si dnes dodržím den bez sladkého a nic, včera mi šefka Bea koupila milka philadelphia sýr takže testuji a zároveň porušuji (opět – jsem závislá na čokoládě).

Jenom abych přiblížila má práce začíná v 8:00, pracuji jako pracovní jezdec a reprezentuji v podstatě Česko v Německu i když jezdím závody za německou stáj – ano pracuji v Německu Takže trosku internacionální den. 

V 8  přijíždí Jana a začínáme odvádět koně do výběhu a takové to každodenní kolem koní – nastlat nakrmit atd atd. V 9 máme hotovo a já beru na lonž prvního koně. 

O půl 11 usedám do sedla prvního koně – plnokrevného hřebce. Odjezdím si a za 45min přesedám do sedla dálšího koně.  Kolem 12 měním hřebce na padocíh a beru na lonž dálšího hřebce. 

Ve 14 hod máme klasicky oběd – dneska salát a bramborák hmm lecker ♥ bramboráky tady jedí s jablečnou přesnídávkou, první jsem k tomu nemohla přijít na chuť ale normálně mi to už začalo za teho půlroku chutnat

 

Po obědě sedlám kobylu a šefka mě driluje. Dává mi pořádně zabrat – trénujeme na drezurní závody o víkendu. Po kobyle beru ještě jednoho valacha ale mezitím stíhám vyměnit koně na pastvině a zavřít koně. 

No je cca 18 hodin a mám hotovo – dnes jen 4 kousky odježděny, normálně jezdím 6-7 koní denně. Hm, prej trošku pausu dáváme.

Mezitím stihl přijet i veterinář na jednu kobču co je nemocná a my mezitím zavíráme ostatní hřebce,  kobyly s hříbaty a chystáme věci na zítřejší závody.

Je 20 hodin a já se konečně dostávám domů. Bydlím přímo na statku – takže super Rychle se převlékám a dávám si do večeře pár cviků jako sedy-lehy, kliky, přitahování u toho mi křupe celé tělo jak jsem pochroumaná.

Kolem 20:45 jdeme chystat večeři, dnes nevaříme jen nachystáme na stůl uděláme salát se šefkou a dáváme si dneska jen chléb Ráno v 5hodin vstáváme a v 6 vyjíždíme na závody takže já teď dopisuju můj den a už si jen uklidím v pokoji – to jsem chtěla už včera ale nějak to neklaplo takže snad to dneska ještě zvládnu. Skočím do sprchy , zaklapnu noťas a vzhůru do hajan. Každý den je náročný, ale přináší plno nových zkušeností. 

Díky za dočtení mého dne a pokud máte nějaké sny, splňte si je dokud můžete, tak jako já ! ♥

PS: ještě se zrelaxuji a sním nějakou tu čokinu když už jsem teda hned ráno porušila den bez sladkého :D 

Napsat komentář