Jonašek – 27.4.2019

hrad Kunětická horaV 5.30 hod. jsem měla na staveny budík protože jsem měla dneska v plánu jet na závody. Tak ráno jsem se protáhla, šla jsem si udělat každodenní rutinu potom jsem si šla sbalit krosnu věcmi na spaní. Když bylo 6. 30 tak mě mamka odvezla do města na vlak. Přijeli jsme k nádraží a já měla dost času tak jsem si šla dát věci (čisté věci) na své pracoviště do skříňky, abych to nemusela tahat celý den. V 7.04 my jel vlak do PCE (Pardubice). Ve vlaku jsem si tu chvíli četla, když jsme už bylo v PCE tak jsem šla na dálkový autobusové nádraží, odkud mi jel bus na kunětickou horu kde byly ty závody. Po cestě jsem přemýšlela a sledovala cestu, abych nezapomněla vystoupit. Když jsem došla na určené místo tak tam už byly vedoucí benjaminku a vlčat a společně jsme z auta šli vykládat pytle hliníku. Co jsme to vyložil začaly chodit děti. Když už byl čas a vypadalo že nikdo nepřijde tak jsme šli registrovat družiny. Pak jsem jim to měla vysvětlit, ale já neměla ponětí o tom jaký jsou pravidla, protože jsem tam byla poprvé, naštěstí tam byly holky který tam byly už po několikáté tak to vysvětlili.potom jsme měli čas, tak aby holky nemrzly jsme si zahráli běhaci hry. Odbyla 9.15 tak jsme se vydali na své startovací stanoviště. Tak jsme chodili po stanovištích i dost jsme tam čekali.světlušky na jednom z úkolu na alku

Ve 13.00 už měli dávno končit, ale prodloužilo se to. To mě překazilo drobek plány, ale díky vedoucím co tam byly tak jsem mohla ve 13.15 odejít na bus, který pak vůbec nejel. Ve 14.30 jsem zase v HK, ale můj den ještě nekončí. Když už jsem v hráči tak jdu na bus, který jede na nový Hradec kde můj oddíl má závody +přespání. Když jsem tam přijela tak bylo po závodech. Oni hrály hry, tak jsem se k nim přidala. Cca do 18.00 jsme hrály hry, potom jsme šli nasbírat dříví na oheň. Na kterým jsme si opekly buřty a sladký hady, všichni si to libovaly. Od 21.00 měli děti volnost a kdo chtěl byl u ohně a zpívaly. oheň na přespaní Nejdéle v 22.00 děti byly nahnali jít spát (nevím jak to na konec dopadlo, protože jsem kolem 21.30 šla spát, i když nerada, ale musela). Takhle nabyty den jsem měla, tak snad jsem vás neunudila k smrti.

Pro vysvětlení ; na Alko(ty ráno závody) to je středisko /oddíl kde vypomáhám s vedením světlušek

A to přespání je oddíl do kterého už chodím 12 rokem

A proč jsem musela jít tak brzo spat? Protože jsem musela v 5.30 odcházet na autobus, protože jsem musela na praxe. Jo, my chodíme i o víkendu.

skauti si pomáhají

 

Napsat komentář