Janča 30. 4.

Už dlouho se odhodlávám k sepsání svého Dne borce (500 bodů je prostě 500 bodů), ale vzhledem k tomu, že dnes už je posledního dubna, už jsem prostě musela, abych nepřišla o šanci na body za duben. I když dnešní den nebyl tak “borcovský” jako jiné, stojí určitě za sepsání… Tak tady to máte

 

Ráno jsem vstala už v 5 a začala se chystat do školy. Dnešek ale nebyl jen tak ledajaký, měli jsme totiž poslední zvonění! Do školy jsme ve svých oranžových mundúrech (tématem bylo vězení, s heslem “My jsme si svých osm let už odseděli!”) dorazili už na šestou a započali přípravy našeho velkolepého počinu. S pomocí překvapivě velkého množství potravinářské fólie a izolepy jsme ze schodiště před školou udělali takřka neprostupnou džungli. Příchozí jsme přivítali škodolibými úsměvy a sprškami ředěného octa, ale nikdo nepůsobil zvlášť pohoršeně a vybrali jsme poměrně dost peněz (tímto všem děkuji za shovívavost a štědrost ).

Celé dopoledne jsme se formou scének ve třídách loučili s mladšími spolužáky a všechny více či méně zmohla nostalgická nálada, přece jen už se chodbami naší školy takto bezstarostně procházíme už v podstatě naposledy… Dopoledne mi do Skautského borce žádné body bohužel nepřineslo, o to víc jsem se o nějaké ty bodíky snažila odpoledne

V rámci vybírání peněz (nejen) v centru města jsme s několika spolužáky nachodili asi 4 km a vybrali přes 2.000 Kč. A to se vyplatí! Další 2 kilometry jsem pak ještě nasbírala cestou  z nádraží domů. Při procházce se psem jsem nasbírala přes 30 kousků odpadků (na trase asi 800 metrů, což mi připadá opravdu smutné…). Po návratu jsem v rámci relaxace zkoukla jeden díl The Simpsons a jala se psát tento duchaplný, v tuto chvíli jistě již nesnesitelně dlouhý příspěvek. 

Večer jsem si ještě zahrála na kytaru a připravila si materiál na hodiny flétny na čtvrtek. Nesmělo chybět ani otužování (už si začínám zvykat ) a taky protahování a cvičení. Hlavní náplní mého večera je ovšem příprava na maturitní didaktické testy z češtiny a matematiky, které nás čekají ve čtvrtek a v pátek…

Jste u konce, gratuluji Na závěr už bych jen popřála všem kolegům maturantům hodně štěstí a pevné nervy. Vy ostatní nám držte palce

 

A již na úplný závěr (fakt, slibuju ) pár fotek z našeho dnešního řádění

Napsat komentář