Katty – 27.4.2019

Budím se v šest ráno. Probudila jsem se na zemi v kuchyni v klubovně ve Sviadnově. Jak by taky ne. Dneska musíme vylézt na Ivančenu. Vylézám ze spacáku, rychle se převlékám, dávám si sluchátka, pouštím hudbu a u toho pobíhám po kuchyni a chystám snídani. Jsou buchty. Já si ale vzít nemůžu. Ještě vařím čaj a za půl hodinky mám hotovo a jdu probudit svoje svěřence. Nechce se jim, ale nakonec se proberou a připraví místnost, ve které spí, na snídani. Donesu jim jídlo a dávám jim instrukce, co si mají zabalit s sebou a jak se mají obléknout. Potom znovu mizím do kuchyně a chystám čaj, který si budeme moct vzít na cestu. Mezitím se budí i ostatní vedení. Spali v podkroví, jen já jsem zůstala dole u dětí, kdyby se něco stalo. Po snídani všem rozdám svačiny a pomalu je vyháním na cestu. Zjišťuju ale, že jak jsem se balila ve spěchu, tak nemám mikinu ani bundu, takže si ji půjčuju od jednoho z vedoucích vedlejšího oddílu. Než dojdeme na nádraží, povídám si s jedním mladším skautem. Na nádraží jdu k pokladně koupit jízdenky. Za okénkem je paní ze SŽDC. Po x pokusech mi nějaké jízdenky prodává. Na poslední chvíli. Málem jsme ten vlak nestihli. Ve vlaku ale zjišťuju, že jízdenky jsou naprosto špatně. Pro málo lidí, na jiné místo, no prostě nic není dobře. Paní průvodčí je ale naštěstí milá a ochotná a nechává nás v klidu dojet až do Frýdku. Cestou si zase povídám s tím mladším skautem. Je hrozně roztomilý. Když vystupujeme, čekáme na autobus, který nás vyveze až pod hotel. Starší kluci se od nás oddělují a jdou pěšky. Šla bych taky, ale mladší mne potřebují víc. Po vystoupení z busu už nás čekají jen asi tři kilometry cesty a budeme u mohyly. Nahoře a cestou potkávám kamarády z kurzů a Žirafy. Dlouho jsem je neviděla a dost jsem se na ně těšila. Taky kupuju nášivku sobě a našemu malému skautovi, protože si zapomenul peníze na klubovně. Potom jdeme na mši. Je to pro mne hodně zamýšlecí záležitost, i když nejsem věřící. Po mši už míříme k mohyle. Tam potkávám další kamarády. Zůstávám s nimi přes ceremoniál. Potom už jdu za střediskem a říkám ostatním náš další plán. Takže se jdou všichni naobědvat a já se jdu fotit s dalšími JMK Žirafáky. Potom se (bez úspěchu) snažím najít kamaráda z Ostravy. Po asi půl hodině se vzdávám a jdu pro ostatní. Míříme na Lysou horu. Tam si sedáme na hodinku do restaurace a kupujeme si jídlo, kdo chce. Pak už nás čeká jen sestup dolů. Na Lysé se k nám přidává ještě jeden kamarád a cestou na nádraží si povídáme o jeho mysliveckých zkouškách. Když nasedneme do vlaku, dost se mi uleví. Všímám si, že o pár metrů dál sedí další kamarádky, tak jdu za nimi a povídáme si. Chvilku na to vystupujeme a už míříme na klubovnu. Tam se pouštím do vaření večeře. Máme špagety s boloňskou omáčkou, sýrem, olivami a párky. Než se večeře dovařila, vytáhli jsme kytaru a zpívali. Po večeři hrajeme velkou hru. Děcka už jsou ale trochu unavenější, tak jim to hůř myslí. Po hře je už zaháním do postele. Zbytek vedoucích už šel spát taky. Já ještě uklízím v kuchyni a zbytky hry na zahradě. Potom si ještě chystám věci na ráno a už se balím. Dávám si otužovací sprchu a protahuju se. Chvilku si i zaposiluju a sednu si ke stěně. Ve finále si zase dávám do uší sluchátka a po hodince spím, jako zabitá.

Napsat komentář