Niki (nebo Berda) – 24.4.2019

Ahojte Borci!

Určitě nejsem jediná, pro koho byl svátek sv. Jiří speciálním dnem. Jako každý rok jsem ráno vstala, no dobře, dokonce jsem si přivstala, abych si došila nášivky a když už jsem byla vstatá, rozhodla jsem se vlézt do studeného bazénu, abych si splnila otužování. Normálně totiž vstávám na poslední chvíli, takže ráno na plnění čehokoliv čas prostě nezbývá.

Ve škole jsme dneska mimo jiné měli focení. Někteří lidé kvůli tomu, aby byli na fotce fešní, nešli v krojích; mě to bylo úplně buřt a v kroji jsem šla. A ani maličko mě to nemrzí J. Vždycky je totiž hrozně fajn potkávat další lidi v krojích – třeba na chodbách ve škole – tam člověk většinu lidí zná od pohledu, ale najednou se s těmi v kroji pozdraví a usměje se a je to prostě moc pěkné. A dneska se mi několikrát stalo, že mě pozdravil někdo bez kroje i bez šátku čistě proto, že já kroj měla. To zkrátka zlepší náladu. Ale to se vám asi stalo skoro každému J.

Speciální pro mě bylo hlavně odpoledne, které jsem strávila na nádherně rozkvetlém Petříně. Tohle je dost osobní, ale stejně vám to řeknu, tak si toho aspoň važte :DD. Jsem věřící a letos mě čeká biřmování, o kterém jsem hrozně dlouho váhala, jestli k němu jít nebo ne. Po tom, co jsem strávila hodinu a půl rozhovorem se svojí budoucí biřmovací kmotrou a další půlhodinu zíráním do rozkvetlého stromu, přemítáním a modlitbou, jsem dospěla k rozhodnutí, co se téhle záležitosti týče. Nechci být klišoidní, ale ten osobní prožitek byl vážně moc pěknej. J

Potom jsem zamířila na studentskou mši, která byla sloužena za skauty. A to byl další krásný zážitek! Obecně hrozně ráda chodím do kostela v kroji, ačkoliv to dělám tak zřídka, že už to ani řidčeji snad nejde, ale o to víc si to pak užiju. Už jenom to by mi ke krásnému zážitku stačilo, a to ještě nemluvím o tom, že si skauti při pozdravení pokoje podají levou ruku nebo že sám kněz byl taky skaut.

Dnešek byl zkrátka nádherný. Přestože jsem si původně myslela, že psaní Dne Borce není nic pro mě, o dnešku jsem ho nedokázala nenapsat :D. A to jsem se ještě nepochlubila, že aniž bych se o to snažila, povedlo se mi v téhle hře za dnešek nasbírat zatím s přehledem nejvíc bodů (a to samozřejmě nepočítám tu sumu, za tenhle skromný textík).

A teď píšu tuhle slátaninu místo toho, abych šla spát, nebo se učila do školy. Zkrátka ideální den :D! Mějte se fanfárově J

Niki