Pája Bu. – 20. 4. 2019

Ahoj všem, chystala jsem se na sepsání Dne Borce už asi 18x, ale dneska ráno mi ségra zdůraznila, že 500 bodů je dostatečná motivace a tak není co řešit! (I když myslím, že jí šlo spíš o těch 5 bodů za přečtení :-))

 

Vstávám v sedm a první co mě zajímá je, kolik je venku stupňů. Nevím jak jste na tom vy, ale mě tyhle vedra v dubnu moc netěší. Když vidím krásné 2 stupně nad nulou rychle se protahuju, snídám a beru psa na procházku. Když se u zpoloviny vypuštěného rybníka přistihnu, že se skoro dojímám z toho jak se mi zdá krásný (ve skutečnosti to moc hezké nebylo), je mi jasné, že to ticho, prázdno a sem tam nějaká srnka (nebo laň?) si musím vychutnat o něco déle a tak protahuju trasu alespoň na 8 km. Po příchodu domů se vrhám na úklid a vaření oběda. Na tom si dávám obzvlášť záležet, protože nejsem kdovíjaká kuchařka a řekla jsem rodičům, ať dneska přijdou na oběd. Po obědě si chvíli povídáme, když odejdou trochu pouklízím kychyň, která vypadá jako po výbuchu.

Odpoledne mé kroky vedou do místního zámku, kde je Vagonářské muzeum. Ani si nepamatuju, kdy jsem tam byla naposled a když jsem se dozvěděla, že je celé Velikonoce otevřené, neváhala jsem. Docela mě překvapilo, že číst si o dráze, vlacích a kochat se modely od koněspřežky po současnost mě bavilo a tak si dávám předsevzetí, že tam musím do 5 let znovu. Jako bonus je celé muzeum ve třech patrech věže zámku, tak mi s radostí přibývají i schody. Doma se pak dívám na zprávy, lelkuju a odkládám práci na zahradě na dobu až nebude takové teplo. Nakonec se odhodlávám a ještě půl hodiny vesluju na trenažéru. Aby mi to lépe utíkalo pouštím si k tomu záznam z dálkových závodů na běžkách. Tentokrát z finského laponska, má to jen pozitiva – než přijde zima odkoukám styl, pěkná krajina a ještě motivace, že někdo dře mnohanásobně víc a déle než já Večer dotvářím i s pomocí pastelek kousek dárku pro švagra a cvičím posledních pár sérií na sílu, píšu tenhle text a těším se už jenom na to, až půjdu spát.

 

Nejsem zvyklá moc fotit, takže jenom jedna fotka z ranní procházky a jedna z muzea (foceno na tajňačku, až na konci jsem si všimla, že focení povoleno..)

Napsat komentář