Hanča – 15. 4. 2019

Budík zvoní v 6.30. V posteli je kromě Peťky a mě i Maruška, která se k nám přesunula nad ránem. Ještě chvíli se válíme v posteli a kolem 7 vstáváme. Trochu se protahuju, ale na deset minut to nevychází – je třeba přebalit Peťku. Na snídani nám chystám ovesnou kaši a než ji holky sní – zatím jsem vždycky rychlejší – chvíli si čtu novinky ze světa. Pak uklízím kuchyň, dávám prát prádlo a uklízím ze sušáku várku ze včera (domácí práce +1). Po ranní hygieně, oblíkání a česání se pouštíme do pečení perníčků. Maruška pomáhá, Peťka ujídá 😊 (tvoření +2). Ha, zapomněla jsem na sílu! Takže se protáhnu (protahování +1) a zatímco kolem mě a po mně skáčou holky, zvládám sérii kliků, sedlehů a prkno (silové cviky +2, výdrž +1). Mezitím už doprala pračka, tak je čas pověsit prádlo. Pokračuju mytím nádobí a uklízením všudepřítomných hraček (domácí práce +1). Znovu kliky a sklapovačky (silové cviky +2) a pouštím se do vaření oběda (vaření +1). Po obědě stíhám jedny sedlehy (silové cviky +1) a pak si jdu lehnout s Peťkou do postele. Zatímco čekám, až usne, čtu si knížku (čtení +1). Maruška, která už po obědě nespí, se mezitím dívá na pohádku. Volnou chvíli, kdy už Peťka spí a Maruška ještě kouká, využívám opět ke cvičení (silové cviky +2, výdrž +1). Taky už se několik dní chystám popsat svůj den borce. A už několik dní musím číst dny borců z loňska a předloňska, protože letošní nejsou. A tak se vrhám na psaní svého dne. To je právě teď a já už nemám co psát, tak se prozatím loučím a přihlásím se zase večer 😉

Po psaní dne borce se psaním pokračuji – tedy konečně se pouštím do sepsání svého projektu na Plšíka (psaní +2). Když se Peťka probudí, vydáváme se do školky vyzvednout starší dceru od sestřenky, všechny společně pak do pekárny pro svačinu – prodavačka už mě zná a automaticky podává loupáky rovnou holkám do ruky a zbytek pečiva mi skládá do mé látkové tašky (den bez jednorázových obalů +1). Autobusem jedeme na druhou stranu města k sestřence, která si potřebuje něco zařídit, takže mi svěřuje i svou mladší dceru. Zatímco si holky hrají, mám asi 5 nerušených minut, kdy se můžu ponořit do své hlavy (rozjímání +5). Netrvá to dlouho a sestřenka je zpět a společně si na zahradě dáváme kafe a perníčky – prý jsou moc dobré, ale to já nemůžu posoudit (povídání +1, relaxace +2, den bez mlsání +1). Z návštěvy nás vyzvedává až o půl sedmé Pája po cestě z práce. Doma se jen převléknu do sportovního, hodím na záda batoh a vyrážím na kruhový trénink (sportování +2). Po návratu vycházím schody až do sedmého patra, zpět do nuly a teprve domů, takže se dostávám přes číslo 300 (schody +3). Abych neměla otužování hned po sportu, dávám si nejdříve večeři a až pak jdu do sprchy (otužování +50). Potom uklízím nádobí z myčky, kuchyň a porovnávám hračky (domácí práce +1). Peťka má poslední dny lehké spaní a často se budí, jako třeba teď. Přesouvám se tedy za ní do postele a beru s sebou i Marušku, která se zatím ještě potlouká po bytě. Než holky usnou pokračuju ve čtení zpráv, které mi ráno na půl hodiny nevyšlo (zprávy a dění +1). Potom už mě čeká Pája u televize a pouštíme si nový díl Hry o trůny. Relaxace mám už dneska dost, tak uvažuju, že si k tomu zapnu žehličku, ale nakonec vyhraje pohodlí na gauči 😊 Než si stihneme s Pájou sdělit dojmy z nového dílu, opět se budí Peťa, tentokrát si v posteli čtu dny jiných borců. Při čištění zubů si ještě dávám jednu výdrž ve dřepu u zdi (výdrž +1) a chvíli před půlnocí jdu taky spát (prokrastinace +1, sprostá mluva +1). Tohle nakonec dopíšu až zítra 😉

2 komentáře: „Hanča – 15. 4. 2019

  1. Díky za tvůj příspěvek, aspoň si nepripadam jako jediný ufon mezi borci a borkami, který má práci a rodinu a tvoje odhodlání se cvičením obdivuji. Hodně zdaru i nadále!

Napsat komentář