Rolnička – 11.4.2019

Vzhledem k tom, že se blíží maturita a mé dny se začínají čím dál tím víc skládat jen z učení a učení, rozhodla jsem se popsat dnešní akčnější den.

Ráno začalo pěkně, podařilo se mi vylézt z postele už po druhém zazvonění (normálně mi zvoní asi pětkrát) a abych se pořádně probudila, dala jsem si studenou sprchu, doufám, že mě v ní nikdo neslyšel pištět. Pak jsem se lehce nasnídala a vydala do školy. I přes to, jak blbě se chodí po kočičích hlavách na botách s podpatky jsem se udržela a neřekla jediné sprosté slovo. Ve druhém patře našeho gymplu už čekali další maturanti a psychicky se připravovali na sloh z angličtiny. Pak už nás pozvali dovnitř, rozdali zadání a všichni jsme začali psát. Musím říct, že ta hodina uběhla neskutečně rychle a klidně bych psala i déle.

Když vše skončilo vydala jsem se domů převléknout a pak rovnou na nákup, dneska večer totiž vařím. Díky tomu, že jsem si vzala vlastní sáčky, se mi podařilo zachovat den bez jednorázových obalů. Než maminka přichystala oběd, naplánovala jsem část zítřejší schůzky, doufám, že bude hezké počasí a holkám se bufet program líbit. A přečetla si pět zápisků o dnech  ostatních borek a borců. Po obědě jsem musela k doktorovi a z jedné návštěvy se nakonec staly tři, ale co, aspoň bude víc schodů a v čekárně můžu začít psát o dnešním dni.

Od doktorů hurá domů a začít připravovat večeři, mám v plánu udělat masové fondue, o které si brácha tuhle říkal. Nakrájet maso, naložit ho, sice jsem se neřízla, ale podařilo se mi rozklepnout vajíčko na stůl místo do misky a jen tak tak udržet nevhodné slovo za zuby. Ke třem různým nakládkám/náložím(?) prostě k tomu, do čeho se to maso dává, jsem s pomocí své mladší sestřičky udělala čtyři omáčky a jako přílohu nakrájela zeleninu. V mezičase jsem myla nádobí, které zbylo od oběda a pak to, které jsem sama našpinila.  Veškerá příprava jídla a to kolem mi zabralo přes dvě hodiny, ale stálo to za to, protože z večeře nezbylo nic a všichni si pochvalovali.

 

Po večeři jsem vylezla do svého pokoje (jupí, další schody!) a dodělala program na schůzku.  Následně jsem poslouchala hudbu, relaxovala u ní a pak se vrhla na učení, ale vzhledem k tomu, že zítra máme jen tři hodiny, tak toho moc nebylo. Teď už mi chybí jen večerní hygiena, jedna sada dřepů nebo sklapovaček, hodit tohle všem na oči a jít co nejdřív spát, protože zítra vstávám brzo.

Pokud jste se dočetli až sem, tak gratuluji, protože mi to přijde celkem dlouhé a přeji hodně štěstí v plnění a psaní vašich dnů.

 

Pa Rolnička

Napsat komentář