Monča K. – 10.4.2019

A je to tady! Můj den s velkým D, možná spíš velkým M. Ano správně, dnes maturuji!

Tak vám to zkusím stručněji shrnout, snad se tím přelouskáte

 

Probudila jsem těsně před půl pátou. Nechtělo se mi vstávat, proto jsem hodinu rozjímala nad vším možným, nesmrtelností chrousta počínaje, blízkou budoucností konče. Ani poté se mi nechtělo z vyhřáté postýlky, a tak jsem ještě půl hodinky relaxovala s lehkým pobrukováním všemožných melodií. Pár minut po šesté jsem se konečně rozhodla vstát, protáhla jsem se a zamířila pod studenou sprchu. (Brr, neměla jsem si z loňska odvykat, těžko se zas zvyká :D) O třičtvrtě na sedm jsem douklízela kuchyň a vrhla se na cvičení. S odbitím sedmé hodiny ranní už sedím u stolu a dlábím se snídaní. Po jídle zpívám, opět cvičím, zkouším hrát na kytaru a uklízím v pokoji. V devět si pročítám novinky ze světa, poté rozebírám pár uměleckých textů, uklízím předpokoj a chystám se na maturitu (rozuměj oblékám si šaty a snažím se nepřizabít v botech na podpatku :D) V jedenáct opouštím dům a vydávám se na autobus. Lidé shledávají mou existenci zřejmě divnou, tedy soudím z jejich pohledů. Nechápu, co se jim zas nezdá … Vždyť šedá sportovní taška ladí k šedým šatům (Ano, nebyla bych to já, kdybych si ji neprosadila :D)

Ale vždyť to nevypadá tak blbě, no ne?

V autobuse čtu povinnou četbu a modlím se, abych ji již co nejdřív dočetla … páč mě to moc nebaví Od příchodu do školy do začátku maturit mám cca 30 min, a tak vycházím schody. Potkávám kamarádku, od které získávám dlouho vytoužený dub. Tak a konečně ho mám

Tak to je on. Krásný, že jo?

Aaa, už je to tu … maturita … témata jsou zadána, teď si už jen vybrat S tím jsem měla trochu problém, stejně tak s časem. Bylo ho moc. Stihla jsem napsat 2 různá vypravování, půlku úředního dopisu a část úvahy. No, nakonec zvítězilo (překvapivě) vypravování, byť jsem z toho moc radost neměla. Ale dobrý, slohovka napsaná, odevzdaná a jede se domů. Po cestě potkám kamarádku a dlouho si s ní povídám, vyměňujeme si postřehy a nápady, vyprávíme jedna druhé, jak jsme to napsaly. V autobuse potkám kamaráda, ale protože je unavený a během pár minut usíná, vytahuji knížku a posunu se o kousek blíže k vytouženému konci. Doma se moc neohřeji, sním si oběd, zazpívám pár písniček, převleču se do něčeho normálního (chápejte volné oblečení, ve kterém se dá hýbat) a vyřážím do šermu, kde strávám 2h. Cestou tam i zpět si opět čtu. Po cestě domů posbírám odpadky a je zrovna čtvrt na deset, když procházím domovními dveřmi. Doma se navečeřím, docvičím zbývající série, přečtu si pár Dnů borce ostatních borců, a pomalinku se odebírám na kutě, před tím si teda zaběhnu 2 kiláčky, aby se mi dobře spalo Jsem utahaná jako kotě a zítra vstávám brzy, jelikož slohovka z angličtiny.

Děkuji, že jste se prokousali až sem, asi to nebylo nic moc záživného, ale dnes mám slohu již plné zuby, takže nic úžasného už vytvářet nebudu. Dobrou noc, borcům zdar, maturantům zvlášť! Budu vám držet palce Monča K.

1 komentář: „Monča K. – 10.4.2019

  1. Páni, tolik slohovek :D. Co by dělali, kdybys jim je odevzdala všechny Držím palce na zítra – ale státní je přece jednoduchá

Napsat komentář