Mates – 6. 4. 2019

Zdravím všechny čtenáře – borce i borky

Jako svůj první den borce jsem si již dopředu vybral sobotu 6.4., jelikož to byl den, kdy se náš oddíl zapojil hned do dvou zajímavých akcí.

Ale začněme od začátku. Ráno jsem vstal, umyl nádobí, které zbylo v kuchyni z předchozího dne a přichystal na snídani hemenex ( nebo spíš ham and eggs? ). Po snídani jsem ještě zkontroloval, zda se nezlepšila předpověď, ale bohužel i letmý pohled z okna napovídal tomu, že moc hezky venku nebude.

Skauti jsou ale naštěstí nepromokaví, a tak jsem vyrazil na sraz dobrovolníků, kteří se rozhodli věnovat sobotní dopoledne akci Ukliďme Česko. Navzdory počasí byla účast poměrně hojná, a přestože některé členy našeho oddílu déšť odradil, několik se nás na místě sešlo.

Našim úkolem bylo sbírání odpadků na obou březích řeky Jičínky, a to v asi 2 km dlouhém úseku. Ze začátku to vypadalo jako jednoduchá procházka, při které se člověk občas sehnul pro papírek, ale brzy začalo kolem břehů přibývat keřů a s nimi i odpadků, které do nich byly zapletené. Nejvíce nám pak dalo zabrat několik černých skládek, kdy jsme byli schopni na jediném místě naplnit několik pytlů.

Abych to zkrátil, během přibližně tří hodin, jsme asi v 70 lidech (kromě skautů se účastnily i další organizace a jednotlivci) nasbírali kolem 1,5 tuny odpadků ( na fotce je jen jedno ze sběrných míst).

Tím pro nás ale dnešní povinnosti nekončily. Po úklidu a guláši, který jsme za odměnu dostali, jsme se přesunuli do klubovny, kde nás čekal další úkol – vyrábění placek (nebo chcete-li buttonů) na letošní Ivančenu. Jako každé středisko okresu i my jsme dostali za úkol vyrazit celkem 425 placek s logem letošního ročníku.

Zasedli jsme tedy kolem stolu a začali se učit, jak na to. Po chvilce už jsme jeli jako dobře promazaný stroj a asi o tři hodiny později jsme už vhazovali do připraveného sáčku poslední vyraženou placku.

Ani po příchodu domů jsem ještě neměl úplně hotovo, protože mě ještě čekalo dolaďování detailů před nedělní výpravou na Hukvaldy. Takže jsem vlastně ve výsledku věnoval skautingu a věcem s ním spojeným v podstatě celý víkend. Sám jsem si ho ale dost užil, a navíc jsem se po něm cítil jako pravý skautský borec :D 

Tak hodně štěstí při plnění vašich výzev

Napsat komentář