Piškot 25.4.2018

Středa začala časně, Kačka pospíchala do školy. Kačka u mě přespávala, protože jsme byly předchozí večer na AFO filmku. Film, který jsme navštívili, se snažil upozornit na nebezpečí, která hrozí nadužíváním elektronických technologií. Zaujala mě hlavně Amišská komunita v USA. 

Dopoledne jsem běžela do Šantovky vyzvednout sestře pantofle do Reserved. Tam mi je nejdříve nechtěli vydat, protože jsme nevěděla sestřino mobilní číslo. (zkusila jsem tři její čísla, který mám a ani jedno nebylo to pravé)  Kvůli tomu mi ujel autobus a musel jsem potom čekat 1,5 hodiny ve Šternberku. No nevadí aspoň jsem si četla. 

Když jsem přijela na chalupu a vysvobodila princeznu z věže (pejska Teodora), rozhodla jsem se uvařit si oběd i večeři bez technologií, tedy na ohni. 

(Teonka jsem měla pohlídat příteli tři dny, protože musel kvůli práci odjet.)

 

Uvařila jsem si jen kafe a grilovala hermelín s cibulí, když jsem viděla jak mi tento malinký oheň snadno zhasíná větrem, raději jsem si na něm udělala i kuřecí prsa na večeři. 

V klidu a pohodě jsem si zasedla ke kávičce a obědu. Teodor mezi tím obíral vepřovou hlavu zakoupenou v řeznictví. Když budu dnes žít postaru já tak i ten pejsek by mohl.

Seděla jsem na zahrádce a užívala si rozkvetlých květin a samoty. Potom za mnou přišel s kňouráním Teodor, bylo mi jasné že procházka je nevyhnutelná. Sbalila jsem batůžek  a vydala se polními pěšinkami ke studánce v Těšíkově. 

Bylo větrno, ale moc krásně. Podél cest zde teprve kvetly třešně.  U studánky jsme se osvěžili, nabrali vodu a vydali se zpět na chalupu. Cesta nám trvala dlouho, protože jsme se snažili vyhýbat místům, kde by nás mohli potkat lesníci. 

Na chalupě jsme se navečeřeli a zasadili pár semínek na zahrádce. Večer jsem si už jen četla při světle svíčky. Celých 60 stran jsem toho večera přečetla. 

Tak jsem i druhý den zkusila být bez elektřiny. Byla bych zřejmě dobrým amišem.

Napsat komentář