Sv. Juraj

Ktorý deň je viac skautský ako práve deň sv. Juraja, a teda deň so skautskou šatkou? A keďže každý skaut je pre mňa borcom, je to aj ten „najborcejskejší“ deň. Preto píšem svoj druhý deň borca práve dnes.

Začalo sa to všetko šliapaním schodov, spravením pár drepov, veď leg day je užitočný. Nasledoval čas v autoškole, no aj napriek mojej šatke na krku, nikto sa ma nepýtal na skauting alebo dôvod, prečo mám šatku. Bolo to pre mňa sklamaním, ale v plnení výziev som pokračovala. Pozrela som si film, prečítala na inšpiráciu dni borcov iných a napiekla koláče na večerné posedenie s priateľmi. Po uprataní neporiadku, ktorý po mne ostal som sa prešla na stanicu, odkiaľ som putovala na sv. omšu za bratmi a sestrami. V autobuse som využila čas a zrelaxovala pri hre na mobile.

Sv. omša bola trochu netradičná a kázeň mal jeden z nás, legendy i príbehy o sv. Jurajovi. Keďže po omši sme mali malé pohostenie, deň bez mlsania dnes nebude, za to bez sociálnych sietí určite áno – veď mám možnosť rozprávať sa naživo.

Večer som ešte stihla pár klikov, sed o stenu a doplnila som to kráčaním po schodoch. Myslím, že celkom produktívny a príjemný deň so skautskou šatkou na krku J