Šimon – 7.4.2018

Nazdar,

tak tady je můj druhý den borce. Dělám ho až dnes, protože jsem čekal na fotky a tak zajímaví den jako byl tento prostě musím napsat.

Ráno se probouzím ve 4:00 vstávám a provádím svou raní rutinu. Snídaně, hygiena, nakrmit zvěřinec… a balím si na akci na kterou dnes jedu. Jsem v KVH který se zabývá USMC současné doby. Dnes cvičíme pořadovku na slavnosti svobody, na které jedeme už po několikáté. Vydávám se na nádraží a v 5:50 už jedu do Plzně.

Okolo 8:00 jsem na místě sedám si do kavárny (kafe nepiji, ale jsem unaven a tak se tomu nebráním, když do něj nedám cukr). Hraji hru čekám na kámoše z Prahy a říkám si jak je to kafe hořký. Kamarád přijede a už jdeme nasednout do auta k seržantovi a jedem na místo.

Na místě se dozvídám že budu dělat color guard a půjdu v čele Convoy of Lyberty.

Takhle vypadá. Ve předu s M16A4 stojím já.

SUPER! Hlavně to tam nepo… (málem bych zapomněl, že já přece sprostě nemluvím) ….kazil. Jdeme cvičit a to tvrdě. Pořadovka se zbraní i bez, pochodování a nakonec i ten color guard. Aspoň něco málo ze cvičení.

Jedem do Plzně, kde potkám náhodou bráchu a ten mě sveze do Chebu, ale bohužel do Aše to je ještě 25 Km… Atak jsem si řekl že to dám stopem.

Je vidět jak se lidé bojí chlápka v uniformou s pouzdrem na zbraň. No nakonec mi staví pán a chce mě hodit du půlky cesty, ale jelikož mu armáda je blízko dobře si popovídáme. Nakonec mě svezl až domů.

Můj výraz, když mi nikdo nestaví. (jsem línej to otočit)

To byl den plný nových zkušeností a s malým počtem bodů.

Nazdar!

PS: Pokud máte zájem se kouknout na Mariňáky z 2/5 doporučím vám naše facebook stránky: 2/5 Marines Reenacted, nebo se na nás přijďte podívat na slavnosti. Jsme u KC Peklo.

Napsat komentář