Zadání týdenní výzvy č.5

Výzva č. 5 – hýbej se!

2. 4. – 8. 4. 2018

ZADÁNÍ:

Úspěšně máme za sebou první měsíc naší velké výzvy. Společně se spoustou dnů plných plnění jsme absolvovali již 4 týdenní výzvy. S  novým týdnem je na čase si představit další. Již pátá týdenní výzva bude zaměřená hlavně na naše pohybové možnosti. Ze starých stezek si totiž vypůjčíme jeden z bodů 1. a 2. stupně: Dosáhne minimálně průměrné hodnoty CMT a 30 bodů ve fit trojboji pro daný věk. Našim úkolem nebude však splnit nějaké podmínky, ale během týdně udělat co nejlepší výkon v daných disciplínách.

DISCIPLÍNY:
 1. CMT (Jacíkův test)
  • První test prověří obratnost, sílu i vytrvalost, jedná se o rychlé změny poloh (leh na zádech-stoj-leh na břiše-stoj). Do tabulky zapiš počet opakování, kolik stihneš udělat za 2 minuty.
 2. SKOK DO DÁLKY Z MÍSTA
  • U tohoto testu není příliš co říci. Akorát jen, že se počítá ta část těla, která je nejblíže startovní čáře.
 3. KLIKY VE VZPORU LEŽMO
  • Úkolem je za 1 minutu udělat co nejvíce kliků ve vzporu ležmo. Podmínkou je i to, že se hrudník musí dotknout podložky. U tohoto úkolu je potřeba dělat „pánské“ kliky.
 4. HLUBOKÝ PŘEDKLON
  • Výsledkem tohoto testu je vzdálenost mezi zemí a prsty při předklonu. Pokud dokážete dát ruce až pod nohy, tak si zkuste stoupnout na židli. V případě, že stojíte na židli, měříte vzdálenost mezi židlí a prstama. U úkolu zkuste poprosit kamaráda, ať vám vzdálenost změří.
 5. STOJKA
  • Dalším úkolem je vydržet co nejdelší čas ve stojce bez jakékoliv opory.

 

SVÉ VÝKONY ZAPISUJ DO TÉTO TABULKY – TABULKA

 

HODNOCENÍ:

Za každý test je možné získat až 80 bodů. Za účast v testu získáš 20 bodů. Zbývajících 60 bodů získáš podle svého umístění. Celkem je možno získat 400 bodů.