Honza – 24.3.2018

Můj den borce začal velmi příjemně třičtvrtěhodinovým rozhovorem s mou milou. Probouzení pak ovšem bylo krutě dokončeno padesátivteřinovým koupáním v zahradním bazénku, na kterém teprve před pár dny stihla roztát silná vrstva ledu. Následovalo rozproudění krve krátkým posilováním, šlapáním schodů a osmikilometrovým během kolem Labe. Sportování jsem zakončil procházkou po zahradě a sběrem odpadků (ano na té naší zahradě jich 30 bylo).

Ten den jsem měl na programu tvorbu pomlázek. Řekl jsem si, že při té příležitosti zrovna prořežu vrby, které si pěstuji právě na příležitost Velikonoc a vzhledem k tomu, že jsem to nedělal už dva roky, našel jsem je velmi zarostlé. Původně jsem si myslel, že je ostříhám jenom nůžkami, ale po shlédnutí aktuálního stavu jsem si přivezl motorovkou pilu a vzal jsem to pěkně zvostra.

Doufám, že můj drastický zásah přežijí… (Znalci si nejspíš rvou vlasy na hlavě)

Ze získaného materiálu jsem se jal plést pomlázky a upletl jsem celkem tři, které si u mě mí blízcí objednali.

Po pletení a po obědě jsme s tátou jeli do našeho lesíku pro dřevo na topení. Hned po příjezdu na místo se ukázalo, že se jako obvykle se ani tato výprava neobejde bez poruchy. Při couvání totiž praskla oj u valníku. Vlastně jsme měli štěstí, že se to nestalo až po jeho naložení dřevem, např. při jízdě po silnici…

Taťka to přimotal řetězem s tím, že naložíme aspoň pár větví. Bohužel i pila vypověděla službu (později se ukázalo, že to bylo špatným benzínem), tak jsme aspoň naložili lesní hrabanku, kterou si mamka přála na skalku a jeli jsme zpátky.

Protože jsme měli skoro prázdný valník, rozhodli jsme se vzít u silnice starou hadici, kterou tam někdo vyhodil s cílem ji někdy odvézt do sběru.

S veškerou přípravou zabrala akce většinu odpoledne. Odměnou byla sauna, ve které jsme s tátou strávili asi hodinu a půl a já se po celém dni příjemně protáhl.

U večeře jsem zkouknul můj oblíbený pořad Last week tonight s Johnem Oliverem. Následoval úklid kuchyně a hra na kytaru.

Pak už jsem jen napsal pár komentářů k tabulkám lidí, kteří si špatně zapisují body do tabulky a šel jsem zalehnout do postele.

Napsat komentář