Výsledky 2. týdenní výzvy

Další týden je za námi a s ním i další týdenní výzva, která byla nazvaná Minisoutěže. Byla totiž složena ze 4 jednoduchých a rychlých aktivit. U tří aktivit bylo potřeba předvést co nejlepší výkon. Ten si borci a borky mohli během týdne vylepšovat. Na každý úkol byl totiž neomezený počet pokusů. Ve čtvrté minisoutěží bylo úkolem splnit co nejvíce daný úkol. Celkově se do této týdení výzvy zapojilo 120 borců a borek.

První minisoutěž byla nazvaná Borcem i bez vzduchu. Úkolem bylo mít co nejdéle zadržený dech pod vodou. Celkem se této minisoutěže zúčastnilo 87 borců a borek. Výhercem, nebo spíše výherkyní, této minisoutěže se stala Adda, která pod vodou vydržela neuvěřitelných 221,19 sekund, což je víc jak 3,5 minuty. Neuvěřitelné!! Na druhém místě se v této minisoutěži umístil Mrož s 212 sekundami. Na třetím místě pak skončil Krťa a Šéfik se 142 sekundami.

Kdo neskáče, není Borec se jmenovala druhá minisoutěž. V ní jsme se řídili českým říkadlem “Kdo neskáče není čech” a tak jsme se snažili během týdne naskákat co nejvíce přeskoků přes švihadlo. V této minisoutěži se rozhodovalo mezi 91 borci. Nejlepším z nich se po tuhém boji stal Hopity, který za 7 dní udělal celkem 12 600 přeskoků (v přepočtu 75 přeskoků na hodinu). Na druhém místě s 11 860 přeskoky skončil Šéfik a na třetím místě se umístil Šimon K., který měl jen o 10 přeskoků méně. Celkově borci a borky udělali 164 886 přeskoků.

V minisoutěži Borec má sílu bylo úkolem vydržet co nejdelší čas s před sebou nataženýma rukama, ve kterých borci a borky museli držet dvě 1,5 litrové PETlahve naplněné vodou. Nejlepším “držkou” se stal v konkurenci 79 borců a borek stal Mrož. Ten dokázal láhve držet 438 sekund. Na druhém místě se umístil Krťa s 422 sekundami následovaný Mišwem s 415 sekundami.

Čtvrtá minisoutěž pak zkoušela rychlost uzlování. Pojmenovaná byla Borec uzluje jak drak a úkolem bylo co nejrychleji uvázat 3 uzle – lodní, ambulanční a dračí. Tyto 3 uzle zvládl nejrychleji uvázat Krťa, který to zvládl za velmi rychlých 4,87 sekundy. Druhou nejrychlejší byla HoHo. Ta to zvládla za 5,12 sekund. Na třetím místě pak skončila Lálinka s časem 5,59 sekund. O co nejlepší čas se pokusilo 95 borců a borek.

A jak to dopadlo celkově? Jak už jsem psal tak do výzvy se zapojilo celkem 120 borců a borek, kteří nasbírali celkem 19 795 bodů. Nejlépe si vedl Krťa, který získal 392 bodů. Na druhém místě se ziskem 388 bodů skončil Mrož. Nejlepší trojci pak uzavírá Lálinka, která získala 374 bodů.