Hanča – 27.4.2017

Spát jsem šla až po půlnoci a už před půl pátou se probouzí Mařenka. Takže nachystat mléko a přesunout se z ložnice za ní do pokojíčku, než usne. Ale usínám dřív než ona, takže vstát podle plánu v pět se nepodařilo. V 7.15 to ale není zas tak strašné. Vyvenčím psa a nachystám si na snídani vaječinu. Při snídani čtu – stále ještě Střet králů, nějak mi to trvá, ale plán je jasný, do soboty musí být dočteno, o tolik bodů by mě fakt mrzelo přijít. Potom sprcha s otužováním, série kliků a prkno.

Maruška pořád spí, tak si pouštím The Big Bang Theory, v průběhu se sice probouzí, ale dívá se se mnou. Poté, co ji dám snídani a převleču z pyžama, dávám prát plínky a uklízíme ze sušáku suché prádlo ze včera. Někde mezitím se ozývá tchýně, že by si na odpoledne vzala Mařenku k sobě. Paráda, už vymýšlím, co všechno stihnu. I když zatím teda nestíhám nic a do školičky (oficiálně „cvičení rodičů s dětmi“) opět vyrážíme na poslední chvíli.  Ve školičce mám problém udržet otevřené oči, snad se ještě proberu.

Po cestě ze školičky se stavujeme k řezníkovi, do drogérky a do pekárny (na pohankové křupky, mňam) a pak už rychle domů ohřát oběd a nachystat Marušce věci, protože babička už je na cestě. Když je Maruška pryč, zjišťuju, že mám energii tak maximálně na Poa. Po něm se přemáhám k dalším sériím posilování. U úklidu si zpívám a pak se snažím vyběhnout schody, ale je to dneska spíše chůze. Fakt jsem nějaká marná, asi na mě doléhá únava z posledních dní. Pouštím se do tvoření – zdobím perníčky (hlavně neujídat), které si přeje mamka na oslavu narozenin svého známého. Ale brzo to vzdávám, klepou se mi ruce a s výsledkem spokojená nejsem.

Dávám si sérii posilování a jdu si odpočinout k dalšímu dílu TBBT. Mezitím se vrací z práce Pája a snaží se mě přesvědčit, že bych se měla prospat. Ale nevzdávám se a pouštím se do přípravy večeře. Zatímco se peče maso, umývám nádobí, zpívám, uklízím a nakonec chystám zeleninu. V průběhu večeře (u které si strašně společensky místo konverzování čtu) se vrací domů i Maruška. Ještě nachystám Pájovi jídlo na druhý den do práce, uklidím kuchyň a jdu Mařenku koupat. Teda dávám ji do vany, a zatímco ona z ní kelímky vylévá vodu na zem, já si čtu.

Když je okoupaná, snažím se ji předat tatínkovi, protože se chystám jít umřít na kruhový trénink. Kdybych nebyla domluvená se ségrou (borka Pája Bu.) a nebyly bychom přihlášené, tak na to fakt dneska kašlu, ale…

Maruška chce nutně usínat se mnou – tatínek je NE, NE, NE. Takže vycházím opět se zpožděním a přes veškerou snahu za sebou zanechávám Páju se řvoucí Maruškou. Ale asi jsem nechyběla tolik, za chvíli přichází SMS, že už usnula.

Na kruhovém tréninku záhadně ožívám a přežívám! Dokonce po návratu domů zvládám dojít schody do 600 (poslední stovku během), pak kliky a břicho. Než jde Pája spát, díváme se společně na zprávy. Pak zdobím perníčky, abych měla alespoň tu třičtvrtěhodinku, znovu posiluju, čtu, posiluju, čtu, venčím psa, posiluju a přesně o půlnoci se dostávám do postele s úsměvem na rtech – i když jsem většinu dne myslela, že umřu, nakonec jsem to dotáhla na 785 bodů

1 komentář: „Hanča – 27.4.2017

Napsat komentář