Dája – 17.4.2017

Tento den se mi Skautský borec neplnil lehko a už vůbec ne dle mých představ. Ráno jsem se probudila brzy, bylo přeci Velikonoční pondělí. Protáhla jsem se a dala ledovou sprchu, hned po snídani jsem vyrazila k babičce, kde trávíme Velikonoce každý rok. Myslela jsem si, že tento den snad přežiji bez sladkého, má vůle však zkolabovala hned jak jsem uviděla, že babička upekla můj nejoblíbenější koláč. Celé dopoledne jsme čekali doma na koledníky a před polednem přijel i zbytek rodiny na rodinný oběd. Potom jsem se však dozvěděla pro mě docela šokující zprávu a to, že k nám přijede moje druhá babička. Nějak jsem si prostě zafixovala, že přijedou až ve středu, ale najednou mi brácha oznámil, že jsou tady už za půl hodiny. Tak jsem rychle utíkala nazpátek domů, abych uklidila, jelikož moje babička je na pořádek velmi citlivá. Nakonec přijeli o něco déle, takže i na úklid jsem měla více času a tím si splnila další body.

Odpoledne jsme se měli v plánu jít všichni společně projít, ale nehezké počasí nám plány bohužel pokazilo. Tak jsme si tedy alespoň udělali kafe a čaj a společně si poseděli a popovídali. Potom jsem ostatní opustila a šla si zahrát na kytaru, jsem samouk a moc tomu nedávám, ale poslední dobou jsem se díky Skautskému borci začala více snažit. Navečer jsem nám všem uvařila večeři, s dědou jsme koukli na zprávy a na náš oblíbený kriminální seriál Policie Modrava. Potom jsem už jenom zvládla dojít do postele a usnout, protože velikonoční prázdniny pro mě byly velice akční a náročné.